• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Ye%C5%9Filp%C4%B1nar-K%C3%B6y%C3%BC/153066304801251
    • GİRESUN - YAĞLIDERE
    • YEŞİLPINAR KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

BASINDA KÖYÜMÜZ

 

ZAMAN GAZETESİNİN HABERİ

 

Gölyanı, Uzungöl'e rakip  

   Giresun'un Yağlıdere ilçesinde yakın zamana kadar pek bilinmeyen, şimdi de ikinci Ayder olacak, dağ başına disko kurulacak diye korkulan bir tabiat harikası var: Gölyanı Yaylası... Otantik yayla evleri, gölü ve ladin ağaçlarından oluşan ormanlık alanlarıyla görenleri büyüleyen Gölyanı, eko turizmin yeni gözdelerinden. Yaylaya giderken Yeşilpınar köyünün merkezinden Mollaoğlu Mahallesi'ne doğru saparsanız yolu kısaltmış olursunuz. Yaylaya varınca At Tepesi'ne çıkın, manzarayı görün ve Uzungöl'ü aramayın.

 

 Gölyanı yaylası görenleri büyülüyor

Yağlıdere İlçesinde kısa bir süre önce keşfedilen Gölyanı Yaylası'nın Türkiye'de ekoturizmin gözdesi olacağına inanılıyor.

   
Giresun Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz, Yağlıdere ilçesi Yeşilköy sınırları içinde yer alan Gölyanı Yaylası'nın, 50 dolayındaki otantik yayla evi, gölü ve ladin ağaçlarından oluşan ormanlık alanlarıyla görenleri büyülediğini belirtti.
Yılmaz, bir süre önce doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Gölyanı Yaylası'nın Türkiye'de eko turizmin gözdesi olacağına inandıklarını ifade ederek, orman yoluyla ulaşımı sağlanan Gölyanı Yaylası'na yapılaşma yasağı getirildiğini kaydetti.      01 Ağustos 2009 12:59 // Milliyet
GİRESUN´DA GÖLYANI YAYLASI´NIN BÜYÜLEYİCİ GÜZELLİĞİ

Giresun´da kısa bir süre önce keşfedilen Gölyanı Yaylası´nın Türkiye´de ekoturizmin gözdesi olacağına inanılıyor.

Giresun Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz, Yağlıdere ilçesi sınırları içinde yer alan Gölyanı Yaylası´nın, 50 dolayındaki otantik yayla evi, gölü ve ladin ağaçlarından oluşan ormanlık alanlarıyla görenleri büyülediğini belirtti.

Yılmaz, bir süre önce doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Gölyanı Yaylası´nın Türkiye´de eko turizmin gözdesi olacağına inandıklarını ifade ederek, orman yoluyla ulaşımı sağlanan Gölyanı Yaylası´na yapılaşma yasağı getirildiğini kaydetti.

 

 

 

Saat

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret48316
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.451532.5815
Euro34.684134.8231
Hava Durumu
Site Haritası
Takvim
Namaz Vakitleri